top of page

Zagadki motywacji wg Dana Pinka

Film z konferencji TED, na której Dan Pink obala mity dotyczące motywowania. Dotychczasowy model kija i marchewki opierający się na nagrodach i karach nie odpowiada wyzwaniom jakie stawia przed nami XXI wiek. Wg Pinka mamy alternatywę, czyli motywację opierającą się na celach, autonomii i mistrzostwie. Dan Pink w tym wystąpieniu skupia się głównie na biznesie, jednak warto zastanowić się, w jaki sposób jego tezy przekładają się na szkołę i motywację uczniów, rodziców i samych nauczycieli do działania.


Źródło: ted.com


Dodatkowo dla osób posługujących się językiem angielskim polecam rozwinięcie tego wystąpienia w stylu RSA, gdzie Dan Pink szerzej omawia nie tylko zagadnienie autonomii, ale też mówi o celach i mistrzostwie.


Źródła motywacji wewnętrznej są tak samo istotne w biznesie jak i w edukacji. Pracownik nie widzący sensu w tym co robi będzie tak samo nieefektywny jak uczeń, który nie wie po co się uczy. Dlatego też zarówno dla kadry zarządzającej w firmach, jak i nauczycieli święta trójca motywacji wewnętrznej, czyli cel, autonomia i mistrzostwo jest kierunkiem, w którym warto podążać.


Warto także zapoznać się z treścią książki "Drive" Dana Pinka, która dostępna jest także w języku polskim.

Źródło: empik.com


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page