Zagadki motywacji wg Dana Pinka

Film z konferencji TED, na której Dan Pink obala mity dotyczące motywowania. Dotychczasowy model kija i marchewki opierający się na nagrodach i karach nie odpowiada wyzwaniom jakie stawia przed nami XXI wiek. Wg Pinka mamy alternatywę, czyli motywację opierającą się na celach, autonomii i mistrzostwie. Dan Pink w tym wystąpieniu skupia się głównie na biznesie, jednak warto zastanowić się, w jaki sposób jego tezy przekładają się na szkołę i motywację uczniów, rodziców i samych nauczycieli do działania. 

 

Źródło: ted.com

 

Dodatkowo dla osób posługujących się językiem angielskim polecam rozwinięcie tego wystąpienia w stylu RSA, gdzie Dan Pink szerzej omawia nie tylko zagadnienie autonomii, ale też mówi o celach i mistrzostwie. 

 

 

Źródła motywacji wewnętrznej są tak samo istotne w biznesie jak i w edukacji. Pracownik nie widzący sensu w tym co robi będzie tak samo nieefektywny jak uczeń, który nie wie po co się uczy. Dlatego też zarówno dla kadry zarządzającej w firmach, jak i nauczycieli święta trójca motywacji wewnętrznej, czyli cel, autonomia i mistrzostwo jest kierunkiem, w którym warto podążać.

 

Warto także zapoznać się z treścią książki "Drive" Dana Pinka, która dostępna jest także w języku polskim.

 Źródło: empik.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Cztery filary poczucia własnej wartości

December 26, 2016

1/3
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© 2017 Era Edukacji